Jaký používám účetní software?

Jaký používám účetní software?


Za dobu, co jsem byla zaměstnaná, jsem měla možnost pracovat v těchto programech:

  • Pohoda,
  • Money S3,
  • Premiér,
  • Ekonom,
  • Stereo (asi – byl to DOSácký program),
  • SySoft (take DOSácký program),
  • I6,
  • Abra Flexi Bee.

První čtyři zmíněné programy jsem používala poměrně dlouho a měla jsem možnost si je všechny „osahat“. Nejlíp se mi pracovalo v POHODĚ, kterou jsem si pak i koupila pro sebe. Zdála se mi nejvíce uživatelsky i technicky přístupná.

Zvládá bezproblémové napojení na většinu fakturačních aplikací, xml komunikaci a je intuitivní. Za celou dobu jsem s ní neměla jediný problém a když jsem k ní koupila ještě personální a mzdový systém PAMICA a daňový software TAX, tak už nebylo o čem. Vše je od jedné společnosti a programy mezi sebou perfektně komunikují. Když už jsem měla nějaký problém, zavolala jsem na technickou podporu a vše obratem vyřešili.

Nyní pracuji paralelně ještě pár měsíců v programu ABRA FlexiBee a to už teda není taková pohádka. Sice mají mnohem líp vyřešené sdílení tak, že v aplikaci mohu být připojená já i klient bez nutnosti vlastnit server (server a úložiště dat si od nich buď pronajmete nebo koupíte). Ale co se týče účetnictví, jsem asi rozmazlená Pohodou a některé věci, které považuji za základní, mi tam prostě chybí. Například napojení na datovou schránku a daňový portál.

Nyní se chystám k tomu firmu ještě více směřovat k digitalizaci a mám již vybraných pár dodavatelů na vyčítání dat a následnou archivaci dokladů a většina má perfektně vyřešenou komunikaci právě s POHODOU. Jaký účetní software používáte vy?

Lenka Vochozková
Jsem účetní a tak trochu IT. Ve světě účetnictví se pohybuji už 10 let a ráda pomáhám dalším účetním "čas závěrek" pohodověji. Tvořím pro vás on-line kurz na kontrolu a doložení zůstatků. A také se v současné době připravuji na zkoušky daňového poradce.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů