Příběh jedné účetní, 1. díl

Ahoj, jmenuji se Lenka a jsem účetní. Může to znít jako diagnóza, protože lidé, kteří v tomto oboru nepracují nebo se jím nezabývají, nás někdy považují za exoty. 😀

Jak jsem dostala k účetnictví?

Úplně moje první zkušenost se stranami Má dáti a Dal, byla na střední škole, kde jsme měli předmět účetnictví (ne asi). A jak jsme se do těchto tajů začali víc a víc dostávat, tím víc mě to začalo bavit. Mám ráda logiku, když něco prostě musí sedět, když je všechno propojené. Taky jsem prostě nemohla pochopit, jak to někomu může dělat problémy?

A když jsem se v 18 rozhodovala, co chci dělat, účtařina pro mě byla jasná volba. 😀

Na střední jsme měli každý rok i povinné praxe a já tenkrát docházela do účtárny firmy, která prodávala a sestavovala počítače a servery. Můj taťka tam pracoval, tak mi to domluvil. Ze začátku jsem pomáhala s archivací, tříděním dokladů a pak jsem mohla i ty doklady zadat do systému. Moc mě to bavilo a hlavně jsem si tenkrát připadala jak „někdo“, když sedím v kanceláři, hezky oblečená (haha). Kromě toho jsem totiž měla i brigády různě po restauracích nebo v obchodech.

Trochu ajťák?

Po skončení praxe v účtárně jsem pak ještě chodila na montáž pomáhat sestavovat počítače a pak ve škole, na hodinách informatiky, jsem byla za hvězdu, protože jsem věděla, jak vypadá procesor nebo na co je grafická karta. Od mala jsem se vlastně kolem počítačů motala, protože jsme je, díky taťkovo práci, měli doma. Vždycky mě bavilo trávit nějaký čas u počítače, hlavně jsem docela hrála hry (fakt…) a když jsme pak měli i internet, tak jsem se nestačila divit, co se dá všechno najít a dělat. Možná díky tomu i světu IT docela rozumím, dokážu si většinou sama poradit při instalaci různých programů, zapojení sítí, vyřeším si sama „když něco nejde“ a samozřejmě si počítač dokážu sestavit a zapojit. 😀 Ale za geeka se teda úplně nepovažuji.

Baví mě…

Kromě účtování a práce na počítači mě asi nejvíc baví vařit, péct, cestovat. Cestuji nejradši směrem na jih, do tepla. A teď mi největší radost dělá moje malá 10 měsíční dcera.

A jak je to s tím účtem dál?

Když jsem v roce 2010 maturovala (to už je tak dávno???) a podala si přihlášku na Jihočeskou univerzitu, tenkrát na obor Účetnictví a finanční řízení podniku, tak jsem se těšila, jak tam to účto budeme víc probírat. 😀

Realita byla samozřejmě jiná, ale o tom zas příště. 🙂

Lenka Vochozková
Jsem účetní a tak trochu IT. Ve světě účetnictví se pohybuji už 10 let a ráda pomáhám dalším účetním "čas závěrek" pohodověji. Tvořím pro vás on-line kurz na kontrolu a doložení zůstatků. A také se v současné době připravuji na zkoušky daňového poradce.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů